Prechod na navigáciu vodorovná
VAVROTHERM, s.r.o.,vavrotherm

Štefánikova 1173/33, 921 01 Piešťany 033 773 7154 vavrotherm@vavrotherm.sk

Služby

 

Ponúkame Vám:

                                                                                                                                     family.jpg

VODA - KÚRENIE - PLYN - KANALIZÁCIA         

 

  • Kvalita materiálov a služieb

 

Rozvody vody realizujeme  s kvalitným dopojovacím materiálom, od firiem ako sú napr.: HERZ, REHAU, VIEGA ....

Potrubie pre inštaláciu rozvodov pitnej, alebo vykurovacej vody je pre zákazníka veľmi dôležité. Centrálny význam tu zohrávajú rúrky ako sú: PE-Xa Rautitan flex a plasto-hliníková kompozitná rúrka Rautitan Stabil od firmy Rehau. Hladké vnútorné povrchy rúrky dlhodobo zabraňujú inkrustáciam a májú výbornú tepelnú odolnosť.

Rúry sú vyrábané zo sieťového polyetylénu (PE-Xa). Rúrky sa sieťujú chemickým procesom už počas výroby za pomoci vysokého tlaku, teploty a peroxidu. Pri tomto procese sa molekuly polyetylénu spoja do trojrozmernej siete. Výsledkom je vysoká životnosť, odolnosť proti mechanickým poškodeniam a hlavne kyslíková bariéra Eval, ktorá zabraňuje prenikaniu kyslíka do systému.

Plastohliníková rúrka Herz sa vyznačuje vysokou kvalitou, bezpečnosťou a dlhou životnosťou. Pozostáva z piatich vrstiev, pričom stredná vrstva je z hliníka. Táto hliníková vrstva zabezpečuje stabilitu a stopercentnú vzduchotesnosť rúrky.

 

  • Vykurovacie systémy s budúcnosťou

 

Zostavy kotlov dodávame od firmy Buderus a.s., Bratislava

Zabezpečujeme namontovanie techniky, spustenie kotla do prevádzky a záručný a pozáručný servis.

BUDERUS – ako len málo značiek vo svete sa môže popýšiť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň vo  Wetzlari v Hornom Hessensku. Kotly značky Buderus sa vyznačujú predovšetkým:

Spoľahlivosťou – to zabezpečuje miliónkrát overený výmenník kotla, vyrobený zo zliatiny hliníka, kremíka a horčíka. Zliatina je odolná voči korózii a má vynikajúcu tepelnú vodivosť.

Bezpečnosťou – zariadenia sú vybavené elektrickým zapaľovaním iskrou. Tým je aj pri nízkej energii zážihu zabezpečený spoľahlivý štart zariadenia. Dôležité monitorovanie plameňa – ak sa horák nezapáli alebo plameň hasne, tak univerzálny horákový automat UBA nedostáva žiadnu indikáciu o plameni z ionizačnej elekródy. UBA okamžite preruší prívod plynu a hlási poruchu.

Nízkymi prevádzkovými nákladmi - nízke náklady zabezpečuje systém ETA plus použitý pri kondenzačných kotlov. Dôležité komponenty pre tento účel sú: Predzmiešavací horák s metalickým sieťovaním a moduláciou od 10% do 100% (podľa veľkosti zariadenia) a už spomínaný výmenník s povrchovou úpravou ALU plus pre minimalizáciu nákladov na údržbu.

 

  • Kanalizácia a plyn od odborníkov

 

Plynové rozvody od vonkajšej plynovej skrinky po obytnú budovu realizujeme zo spoľahlivých Bralenových izolovaných rúr. V domoch sa plyn vedie pomocou čiernych plynových rúr od firmy JAKL alebo medených rúr na plyn. Plynové rozvody sú špecifická časť TZB vzhľadom na to, že pri neodbornej inštalácii a pri použití nevhodných materiálov, môže dôjsť  k únikom plynu. Realizáciu pokládky plynu by mali vykonávať firmy a pracovníci, ktorí majú príslušné oprávnenia a osvedčenia.

Kanalizácia nie je o nič menej dôležitá ako ostatné TZB. Vo veľa prípadoch sa na ňu kladie veľmi malý dôraz, na jej kvalitu vyhotovenia. Často dochádza aj k zlej voľbe použitých rúr (ako je materiál alebo nevhodné priemery). Hlavne ležaté kanalizácie v základoch nie sú pokladané odborne. Stáva sa, že tieto práce realizujú ľudia, ktorí nemajú dostatočné odborné znalosti. Tieto poznatky vychádzajú reálne z praxe. Máme veľa spätných väzieb od firiem, ktoré sa venujú k čisteniu a prepchávaniu kanalizácií. Ich slová hovoria o náročnosti odstránenia  závažných porúch spôsobené neodbornosťou.

Odporúčame Vám  realizovať plyn a kanalizáciu s odborníkmi a nezľahčovať dôležitosť  tejto časti TZB.

 

  

 

 

 


 
ÚvodÚvodná stránka